• 0 216 415 81 66
    0 552 398 07 80

Cast Folyo

Araç giydirme; açık hava reklamcılığında reklamın hedefe ulaşması açısından en önemli mecralardan biridir. Soğuğa ve sıcağa dayanıklılığı test edilmiş kaliteli malzemelerden yapılan cast folyo ile komple araç kaplama işlemi firmamız bünyesinde konusunda uzman personelimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Üstelik sadece araçlarla sınırlı olmayan giydirme ve kaplama işlemini tranway, otobüs gibi çok çeşitli ulaşım araçları aynı şekilde kalite standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır.

Araç Kaplama(Giydirme) iki şekilde yapılmaktadır;

Cast Folyo

Folyo malzemeleri arasında diğerlerine göre daha dayanıklıdır. Araç kaplama için özel olarak üretilmiş folyo modeli diğer folyolara oranla daha esnek ve elastik olması sebebiyle dayanıklılığı diğer folyolara göre tartışılmaz. Cast folyo ile normal folyolar arasındaki farkı ilk görüşte anlaşılamayabilir. Normal folyolar ile fark edilebilir en kolay yolu cast folyonun yapışkanlı yüzeyinin gri renkte olmasıdır. Düze yüzey folyoları genelde beyaz yapışkanlıdır. Cast folyo bombeli, zemini düz olmayan alanlara, köşeli, giriş çıkışı fazla olan alanlara daha rahat uygulanabildiği ve dayanıklılığı için araç kaplamalarda kullanılır. Genelde aracın tamamına uygulanan cast folyolar düz zeminli folyolara göre maliyeti biraz daha fazladır.

Folyo Kesim

Araç üzerindeki yazı, logo, grafik ve sembol çalışmalarını aracın kısmi yerlerine genelde ön kapılara yapışkanlı folyo yardımıyla uygulanmasıdır. Araç üzerine firmaların reklam tasarımları ve logolarının istenildiği renkte özel kesim folyolar kullanılarak veya folyo üzerine dijital baskı tekniği kullanılarak bölgesel olarak uygulama işlemidir.